• w tym miejscu w 1993r. spotkałam berneńczyka
    w tym miejscu w 1993r. spotkałam berneńczyka

O hodowli

Właśnie w tym miejscu , w 1993 roku w miasteczku Schondorf w Bawarii , zaczęła się moja miłość do berneńczyków . Na tym placu zobaczyłam po raz pierwszy  berneńczyka i zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia . Ta miłość trwa do dziś.

 

Rok później w  moim domu pojawiła się OMEGA z  Niedźwiedziej Gawry, która pozwoliła mi poznać i pokochać bezgranicznie tę rasę. W tym momencie nie było żadnych planów hodowlanych , to był pies tylko dla nas. Po raz pierwszy szczenięta  w naszej hodowli pojawiły się w 1998 r, Omega urodziła 10 szczeniąt ,  które w zdecydowanej większości przekroczyły wiek 11 -13 lat. Później pojawił się w domu HONDO z Gemerskiej Polomy , wyjątkowy  pies, którego urodę i uśmiech pamiętają wszyscy , którzy się z nim spotkali. Hondo zawładnął mym sercem na zawsze , nigdy go nie zapomnę .

 

Po jakimś czasie także mój mąż i dzieci zakochali się w tej rasie. Obecnie już nikt z nas nie wyobraża sobie domu bez berneńczyka.

 

W naszych założeniach hodowlanych  dbamy nie tylko o to , aby nasze psy były  piękne , ale i zdrowe . Staramy się dobierać do hodowli psy i suki z najlepszymi rodowodami , osiągnięciami wystawowymi i zdrowotnymi. Przez wiele lat zdobyliśmy wiedzę , która pozwala nam na kontynuowanie pracy hodowlanej     z dużymi sukcesami . Z naszej hodowli wywodzi się wiele berneńczyków z tytułami  Interchampiona , Multichampiona, Championa Polski, Rosji, Białorusi , Indonezji, Kosowa,Ukrainy, Mołdawii, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, Serbii i Czarnogóry, Rumunii,Hiszpanii,Słowacji, Bułgarii, Litwy ,Łotwy, Estonii , Finlandii, Ameryki i Kanady,  Austrii i Australii, wielu Zwycięzców Klubów różnych krajów , kilku Zwycięzców  Europy . Wielokrotnie w historii naszej hodowli , nasze berneńczyki otrzymywały lokatowe miejsca na Wystawach Światowych i Europejskich oraz zdobywały laury na ringach honorowych w konkurencjach finałowych wielu wystaw.